Przylądek Północny – wycieczka objazdowa – oferuje Biuro Podróży Geotour z Chorzowa

Przylądek Północny – wycieczka objazdowa – oferuje Biuro Podróży Geotour z Chorzowa

Atrakcyjny program wycieczki – kliknij

Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 22/23:00 – rejs trwa ok. 8 godzin. Nocleg na promie – zalecany niewielki bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na nocleg w kajucie – dla wygody uczestników bagaż główny zostaje w luku bagażowym. (Trasa Poznań – Świnoujście ok. 350 km).

Dzień 2
Przypłynięcie do Ystad, wczesne śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd w kierunku przeprawy nad Øresund na którą składa się most, sztuczna wyspa i tunel – łączącej szwedzkie Malmö ze stolicą Królestwa Danii. Przejazd do centrum Kopenhagi – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: zobaczymy barokowy pałac królewski – Amalienborg, oficjalną rezydencję duńskiej rodziny królewskiej oraz zamek Christianborg mieszczący Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii, gdzie odbywają się audiencje królewskie, Małą Syrenkę – jeden z symboli miasta oraz fontannę bogini Gefion- największą i najpiękniejszą fontannę Kopenhagi przedstawiającej mityczne powstanie Zelandii. Na koniec popłyniemy w około godzinny rejs kopenhaskimi kanałami. Następnie przejazd w kierunku Helsingør, przeprawa promowa do Helsingborg i podroż nadmorską autostradą wzdłuż wybrzeża w kierunku Goteborga. Nocleg w hotelu w okolicach Boras. (Trasa ok. 390 km).

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku stolicy Norwegii. Przejazd przez most stanowiący przejście graniczne między Szwecją i Norwegią w Svinesund i dalsza podróż do Oslo. Zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem – Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźb Gustawa Vigelanda, przedstawiające wszystkie stadia ludzkiego życia. Objazd centrum miasta: główna ulica miasta – Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta na Bygdøy – „półwyspie Muzeów”, gdzie zobaczymy unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i Muzeum Statku Fram. Następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Oslo. (Trasa ok.450 km).

Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Lillehammer, miasta Igrzysk Olimpijskich w 1994 r., gdzie zobaczymy skocznie narciarskie, a przy dobrej widoczności wjazd na skocznię i podziwianie doliny i jeziora Mjosa. Dalej udamy się przez urzekającą górską dolinę Gudbrandsdalen do miasteczka Dombas, a następnie przez góry i płaskowyż Dovre i dolinę Drivdalen w kierunku Trondheim. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Trondheim. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Trondheim – spacer po uliczkach starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami, po drodze zobaczymy zabytkowy, drewniany most miejski oraz średniowieczną Katedrę Nidaros. Następnie udamy się wzdłuż wybrzeża fiordu Trondheim oraz jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróżować będziemy pośród górskich krajobrazów Nordland. Dojazd do hotelu w okolicy Mo i Rana na nocleg. (Trasa ok.480 km).

Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd drogą prowadzącą przez malowniczą Dunderlandsdalen w kierunku Kręgu Polarnego. Wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret. Dla chętnych certyfikat z Koła Podbiegunowego (ok. 89 NOK/os.). Przejazd przez płaskowyż Saltfjellet, a następnie wycieczka na obserwację Salstraumen – najsilniejszego prądu pływowego świata. W cieśninie o szerokości 150 metrów i długości 3 kilometrów, gdzie łączą się 2 fiordy: Saltenfjord i Skjerstadfjord co sześć godzin przepływa 400 milionów metrów sześciennych wody z prędkością do 20 węzłów (37 km/godz). Woda tworzy wiry o średnicy do 10 metrów i 5 metrów głębokości. Poziom wody podnosi się najgwałtowniej w czasie pełni i nowiu księżyca, a wiry można obserwować z mostu, lub z brzegu. (wycieczka uzależniona od liczby chętnych i warunków pogodowych). Dalsza podróż drogą wytyczoną nad brzegami fiordów do miasteczka Bognes. Przeprawa promowa przez Tysfjord do Skarberget. Dojazd do Narviku – miasta słynnego z walk w czasie II wojny światowej, w których brali udział Polacy. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy. Przejazd na nocleg w okolicach Narviku. (Trasa ok. 430 km).

Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do fiordu Lyngen – podziwianie słynnych Lyngen Alps i niezapomnianych widoków nad fiordem Kvaenangen. Dojazd do niewielkiej osady położonej nad fiordem Jokelfjord, skąd widoczny jest jęzor lodowca Øksfjordjøkelen . Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok.350 NOK/os.) wyprawa szybką łodzią (RIB) pod jęzor lodowca. Następnie dalsza podróż wybrzeżem fiordów w kierunku Alta przez największe miasto prowincji Norwegii – Finnmark. Przejazd przez bezludne tereny Sennalandet i Breidalen w kierunku Skaidi. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 600 km).

Dzień 8
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na Przylądek Północny (Nordkapp). Trasa prowadząca do najdalej na północ wysuniętego punktu Europy, wiedzie przez dzikie tereny prowincji Finnmark (Laponię), wzdłuż fiordu Porsangen (który stanowi część Oceanu Arktycznego) do Kafjord. Przejazd jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie do miasta Honningsvag na wyspie Mageroya. Krótka wizyta w Honningsvag, najdalej na północ położonym mieście na świecie. Wizyta w Barze Lodowym! Następnie przejazd w kierunku Nordkapp i wjazd na teren centrum turystycznego. Spacer po Nordkapphallen i oglądanie wspaniałego widoku na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat. Przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie na Birdsafari: rejs łodzią po Morzu Arktycznym, obserwowanie ptaków zamieszkujących wyspy i skały, które tworzą rezerwat (rejs uzależniony od warunków na morzu). Następnie przejazd podmorskim tunelem na stały ląd. Nocleg w hotelu w okolicach Lakselv. . (Trasa ok. 380 km).

Dzień 9
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Podróż przez Lakslev i dalej Drogą Reniferów do lapońskiego miasta Karasjok. Przekroczenie granicy z Finlandią w Karigasniemi i przejazd nad jezioro Inari z 3000 wysepek. Wizyta w wyjątkowym Siida – muzeum i skansenie – przedstawiającym naturę i kulturę Laponii. Dalsza podróż prowadzi przez malowniczą fińską Laponię do Rovaniemi. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Rovaniemi. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 60 EUR/os) rejs po rzekach Kemijoki i Ounatsjoki(Trasa ok. 530 km).

Dzień 10
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku wioski świętego Mikołaja znajdującej się na kole podbiegunowym. Będzie możliwość uściśnięcia ręki św. Mikołajowi i zrobienia sobie zdjęcia grupowego lub indywidualnego (zdjęcia płatne dodatkowo: grupowe ok. 8 EUR/os, indywidualne ok. 30 EUR/os.). Najbliżsi mogą oglądać przebieg wizyty na żywo na stronie internetowej www.santaclauslive.com (wg. czasu miejscowego +1 godz.).Następnie czas na samodzielną eksplorację wioski: odwiedziny w urzędzie pocztowym, z którego Św. Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata, zakup pamiątek lapońskich.Później podróż z Rovaniemi przez pokryte lasami tereny centralnej Finlandii. Po drodze przerwa na odpoczynek w Oulu -tętniącym życiem mieście, pięknie położonym nad Zatoką Botnicką. Następnie przejazd przez krainę jezior w kierunku Jyvaskyla, miasta położonego na północnym krańcu jeziora Paijanne. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Jyvaskyla. (Trasa ok. 530 km).

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do stolicy Finlandii. Zwiedzanie Helsinek z lokalnym przewodnikiem – Plac Senacki, Katedra, Sobór Uspieński, Kościół w Skale, pomnik Sybeliusa i port jachtowy. Czas wolny. Następnie przejazd do portu w Turku. Ok. godz. 20.15 przeprawa promowa do Szwecji, jednym z wielkich promów pasażerskich Silja Line. Prom oferuje różnego rodzaju atrakcje – od licznych sklepów, restauracji, barów, dyskotek, po występy estradowe. Nocleg na promie. (Trasa ok. 460 km).

Dzień 12
Wczesne śniadanie na promie. Ok. godziny 06:10 przypłynięcie do Sztokholmu. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Objazd miasta, spacer po starym mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których, od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców oraz Pałac Królewski. Ratusz ze wspaniałymi salami: Złotą (wyłożoną 19 mln pozłacanych płytek) oraz Błękitną, gdzie co roku odbywają się uroczystości związane z przyznaniem Nagrody Nobla. Muzeum Vasa – poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony dopiero 300 lat później. Czas wolny. Wyjazd ze Sztokholmu do Ystad. Zaokrętowanie na prom płynący do Świnoujścia. Początek rejsu o godz. 22:30. Nocleg w kabinach na promie. (Trasa ok. 680 km).

Dzień 13
Śniadanie na promie. Ok. 07:00 przypłynięcie do Świnoujścia. Wyokrętowanie i przejazd do Poznania (po drodze przystanki). (Trasa ok. 350 km).

Uwagi do programu
Ze względu na wysokie kary pieniężne jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii, prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej wycieczce (maks. 20 kg + 5 kg bagaż podręczny/os). Nadbagaż nie będzie zabierany.

 

 

Szczegóły wycieczki

tel 32 3460306

Zobacz podobne ogłoszenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.