Chiny Wizyta w kraju Złotego Smoka (z polskim pilotem).
Trasa przejazdu: Badaling (Chiny), Sozhou (Chiny), Szanghaj (Chiny), Xian (Chiny), Pekin (Chiny),
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa
Wyżywienie: śniadanie, Obiady
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie: Brak
świadczenia:
CENA ZAWIERA:* bilety na przelot samolotem na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa via miasto europejskie * noclegi w hotelach 4****, w pokojach 2 osobowych z łazienkami * Wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje (według programu) * transport klimatyzowanym autokarem/busem * bilety na przejazdy koleją (przedziały sypialne 4 osobowe z pościelą) * wstępy do zwiedzanych obiektów * opiekę polskiego pilota * serwis wykwalifikowanych przewodników lokalnych * ubezpieczenie KL, NW
Cena nie zawiera:: wizy chińskiej oraz kosztów wizowania * zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników i bagażowych około 4 USD dziennie * wydatków własnych. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 229 $
UWAGA Pociągi nocne, wygodne miejsca leżące w przedziałach 4 osobowych, w przedziale termos z gorącą wodą.
Biuro Podróży ABA TOUR zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w kolejności zwiedzania obiektów
Cena podstawowa:
pakiet
OPIS:
DZ IEŃ 1:
Zbiórka na Lotnisku Okęcie w Warszawie przy stanowisku ABA TOUR. Odprawa i przelot do Chin via lotnisko europejskie. Posiłki w samolotach.
DZIEŃ 2:
Przylot do PEKINU. Przejazd do restauracji na obiad. Po obiedzie wycieczka do Pałacu Letniego – jednego z najwspanialszych zabytków Pekinu, powstałego jako azyl przynoszący ulgę, w czasie letniego skwaru. Rozległy kompleks cesarski położony jest w wielkim parku nad jeziorem Kunming. Świątynie i pawilonie zaczęły tu powstawać 800 lat temu. Rozwój Pałacu Letniego nastąpił za panowania dynastii mandżurskiej. Wówczas założono tu pięć cesarskich parków. Pełnił on funkcję letniej rezydencji cesarzy i był ulubionym miejscem cesarzowej Cixi. Dzięki swej jednorodności jest dziś Pałac największym zespołem architektury, sztuki i wnętrz z końca XIX i początków XX wieku. Idealne rozplanowanie pięknych budynków, unikalna architektura, czarujący krajobraz i wspaniałe ogrody należą do najpiękniejszych w Chinach. Przejazd do hotelu, czas wolny, nocleg
DZIEŃ 3:
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania PEKINU – m. in.: Placu Tiananmen (Plac Niebiańskiego Spokoju) – największego na świecie placu miejskiego i jednocześnie – najważniejszego placu w Chinach, centrum życia społecznego i politycznego stolicy. Licząca ponad 40 ha powierzchnia placu otoczona jest ogromnymi budynkami m.in. gmachem Zgromadzenia Ludowego, gmachem Muzeum Historii Rewolucji oraz budynkiem pełniącym funkcje Mauzoleum Mao Zedonga. Przejdziemy Bramą Niebiańską do Zakazanego Miasta czyli Pałacu Cesarskiego, gdzie ujrzymy liczne pawilony cesarskie, altany, wieże wkomponowane w piękno górskiego krajobrazu. W sumie, na terenie Zakazanego Miasta wzniesiono około 800 pałaców i wiele mniejszych pawilonów. Po lunchu zwiedzimy Świątynię Nieba, 500-letnią budowlę, której historia sięga czasów dynastii Ming. To jeden z najlepszych przykładów chińskiej architektury sakralnej. Budowę zaczęto w 1406 roku, za panowania cesarza Yongle. Kompleks składa się z trzech głównych pawilonów, gdzie odbywały się najważniejsze ceremonie, oraz grupy innych budowli taoistycznych, związanych ze świętymi rytuałami. Zwiedzimy m.in. Pałac Modłów o Pomyślny Rok, okrągłą budowlę stworzoną bez użycia gwoździ, gdzie cesarze dynastii Ming i Qing co roku składali ofiary, modląc się do Nieba o obfite plony. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.
DZIEŃ 4:
Po śniadaniu zwiedzanie WIELKIEGO MURU CHIŃSKIEGO – symbolu Chin, którego początki sięgają III wieku p.n.e. Mur zaczyna się nad Morzem Żółtym na północny wschód od Pekinu i ciągnie się przez Chiny północne aż do pustyni Gobi. W swojej głównej części ma długość 2450 kilometrów – jest to odległość równa odległości między Londynem i Moskwą. Całość, wraz z bocznymi odgałęzieniami, liczy 6340 km. jest jedyną budowlą na ziemi widoczną z kosmosu i uznaną za jeden z cudów świata Podczas tej wycieczki konieczne będą wygodne buty. Następnie przejazd WĄWOZU LONGQING, czasem określanego mianem miniatury Trzech Przełomów. Wspaniałe widoki i możliwość przejazdu najdłuższymi schodami ruchomymi na świecie – są one zawarte w Księdze Rekordów Guinnessa za ich długości. Powrót do hotelu, kolacja jako główne danie będzie podana kaczka po pekińsku, nocleg.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. PEKIN Dziś wybierzemy się do kolorowej Lamaistycznej Świątyni Yonghegong, pachnącej kadzidełkami, z 18-to metrowym posągiem Buddy z drzewa sandałowego. Obiad w restauracji. Kolejny punkt programu to wycieczka przez miasto, podczas której zobaczymy prawdziwe życie Chińczyków mieszkających w tradycyjnych Hutongach z wąskimi uliczkami. Nie ma zapewne niczego bardziej reprezentatywnego dla Pekinu niż urocze – nieustannie znikające – hutongi i towarzyszące im podwórka z czterech stron szczelnie otoczone zabudowaniami. W książce poświęconej hutongom znany pekiński pisarz Liang Bingkun napisał: -W pewnym stopniu hutongi, wraz uliczkami, są duszą Pekinu.” Nocna podróż pociągiem do Xian (wagony sypialne 4 osobowe).
DZIEŃ 6:
Po przyjeździe do Xian, przejazd autokarem do LINGTONG, gdzie znajduje się wielka sala kryjąca pod swoim dachem odkopaną w 1974 roku Armię Terakotowych Żołnierzy, mających towarzyszyć pierwszemu cesarzowi Quin Soi Huangdi w życiu pozagrobowym. Ponad 7 tysięcy postaci wojowników i koni naturalnej wielkości liczących ponad 2 tysiące lat ustawiono w szyku bitewnym. Symbolizuje ona początki zjednoczonego Cesarstwa Chińskiego z III wieku przed naszą erą. Obecnie Armia Terakotowa uznawana jest za ósmy cud świata starożytnego. Po obiedzie przejazd do położonego u stóp góry Li Shan – Parku Huaquingdi, na terenie którego wypływają gorące źródła. Cesarz Quin Soi Huandgi kazał wybudować pałac, a władcy dynastii Tang posiadali w tym miejscu wspaniałą letnią rezydencję ulubioną przez cesarzy i ich konkubiny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny nocleg.
DZIEŃ 7
Po śniadaniu spacer po XIAN – starożytnej Złotej Stolicy (jednej z Czterech Wielkich Starożytnych Stolic Chin). Od II tysiąclecia p.n.e. aż do początku X wieku miasto było królewską i cesarską stolicą Chin. Zwiedzanie historycznych murów miejskich zbudowanych na podwalinach starego muru Zakazanego Miasta Tang, a wzniesionych przez Hong Wu, pierwszego cesarza z dynastii Ming. Mury tworzą prostokąt o obwodzie 14 km, są wysokie na 12 metrów, szerokie u podstawy 12-18 metrów; po drodze zobaczymy Wieżę Dzwonów i Wieżę Bębnów. Obiad w restauracji. Na południu Xian zobaczymy Pagodę Wielkiej Dzikiej Gęsi, położonej w miejscu, które pierwotnie nosiło nazwę Świątyni Matczynej Laski. Świątynie zbudował około 648 r. n.e. na cześć swojej zmarłej matki cesarz Gao Zong (trzeci z dynastii Tang). Budynki, które stoją do dzisiaj, pochodzą z dynastii Qing. Pagoda zbudowana z drewna i cegły ma wysokość 64 metrów. Przeznaczono ją na miejsce przechowywania buddyjskich pism, przywiezionych z podróży z Indii i przetłumaczonych na język chiński przez mnicha Xuan Zang, zawartych w 1335 tomach. Następnie przejazd pociągiem do LUOYANG. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Zwiedzanie grot LONGMEN – Jaskinie Dziesięciu Tysięcy Buddów, na których ścianach znajdują się tysiące małych figurek Buddy. Prace rzeźbiarskie w jaskiniach Longmen zaczęły się w 494 roku, gdy cesarz przeniósł stolicę państwa do miasta Luoyang a zakończyły się w IX wieku, wraz z końcem dynastii Tang. Lunch, po którym zwiedzimy Świątynię Białego Konia – pierwszą świątynię buddyjską w Chinach. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 9:
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie słynnego Klasztoru SHAOLIN będącego miejscem narodzin kung-fu – chińskiej sztuki walki. Klasztor zbudowano w V w. u podnóża jednej z pięciu świętych gór taoistycznych. Lunch. Zwiedzanie kompleksu klasztornego, cmentarza mnichów i udział w pokazie wykonanym przez adeptów szkół kung-fu.” Nocna podróż pociągiem do Xian (wagony sypialne 4 osobowe).
DZIEŃ 10:
Przejazd pociągiem przez Chiny da nam możliwość poznania życia mieszkańców prowincji. W godzinach popołudniowych przyjazd do SZANGHAJU – Córy Orientu, Paryża Wschodu, miasta szybko zdobywanych bogactw, królestwa poszukiwaczy przygód, oszustów i hazardzistów. Miasto, które rozkwitło na handlu opium, jedwabiu i herbaty, przyciągnęło również wielką finansjerę, czego skutkiem było zbudowanie wielu wspaniałych pałaców, co można zauważyć podczas spaceru w kolonialnej dzielnicy Bund. Jako brama do rzeki Jangcy był idealnym portem handlowym. Po pierwszej wojnie opiumowej w 1842 r. przybyli tu Brytyjczycy, w 1847 roku pojawili się Francuzi, a w 1895 r. Japończycy. Miasto zostało podzielone na autonomiczne strefy wyłączone spod chińskiej jurysdykcji. W rezultacie Szanghaj stał się pierwszą prawdziwą -specjalną strefą ekonomiczną”. Dla Europejczyków był miejscem gorączkowego handlu, szybko zdobywanych i traconych fortun. W 1921 r. powstała tu Komunistyczna Partia Chin, która po licznych niepowodzeniach -wyzwoliła” miasto w 1949 r. Ponowny rozwój miasta rozpoczął się od 1990 roku, kiedy rząd centralny zaczął przeznaczać pieniądze na rozwój ośrodków lokalnych. Szanghaj rozwija się w takim tempie, że nie dorównuje mu żadne inne chińskie miasto. Po obiedzie przejazd do dzielnicy kolonialnej -BUND”, która jest symbolem Szanghaju i wygląda jak nieuporządkowany zbiór neoklasycznych stylów i przedmieść Nowego Jorku lat 30. Spacer po ulicy Nańkinskiej – słynnym deptaku handlowym, gdzie można zrobić zakupy po atrakcyjnych cenach. Obiad w restauracji. Przejazd do Ogrodów Yu założonych w XVI w. przez rodzinę urzędników dworskich dynastii Ming. Na terenie ogrodu znajduje się Pawilon Wiosny, gdzie w 1853 r. mieściło się dowództwo tajnego -Stowarzyszenia Małych Mieczy”. W tym właśnie roku stowarzyszenie wznieciło w Szanghaju powstanie wypędzając wojska mandzurskie z miasta. Pośrodku jeziorka, na wyspie, znajduje się przepiękna Herbaciarnia Huxingting, do której można dotrzeć przez składający się z 9-ciu przęseł Zygzakowaty Most. Poza tym, w Ogrodach Yu znajduje się Bazar, na którym można kupić wspaniałe pamiątki z nefrytu i jedwabiu. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 11:
Śniadanie w restauracji hotelowej. Następnie przejedziemy do SUZHOU – jednego z najpiękniejszych miast Chin, które 600 lat temu Marco Polo sławił jako “miasto wielkie i szlachetne”. Miasto leży nad Wielkim Kanałem (jest to najdłuższy kanał na świecie, wijący się na długości 1800 km., dając świadectwo niezwykłemu potencjałowi chińskiej myśli technicznej. Budowa kanału trwała wiele wieków. Pierwsze 85 km ukończono w 495 roku p.n.e. Kanały należą do jednych z cudów inżynierii starożytnych Chin). Suzhou nazywane jest “Stolicą Jedwabiu”, “Krainą Obfitości” i “Światem Ogrodów”. Tu narodziła się chińska sztuka projektowania ogrodów. Ogrody w Suzhou uważane są za dzieła sztuki. Odwiedzimy “Ogród Mistrza Sieci” będący najmniejszym lecz najbardziej doskonałym i wspaniale zachowanym z wszystkich ogrodów mieszkalnych Suzhou. Sale, pawilony, strumienie, rośliny oraz werandy rozmieszczone są w doskonałej proporcji w pełni oddając zamierzony przez ich twórcę nastrój. Kopie wnętrz przedstawiono w 1981 r. w nowojorskim Mertopolitan Museum of Art., zaś makiety ogrodu uświetniły w 1982 r. wystawę w Centrum Pompidou w Paryżu. Obejrzymy również drugi, pod względem urody, Ogród Pokornego Zarządcy (Zhuozheng). Będziemy również podziwiać słynne kanały “Wenecji Wschodu” – należące do jednych z cudów inżynierii starożytnych Chin. Małe mostki nad wodą, białe ściany domków z ciemnoszarymi dachówkami tworzą malownicze widoki. Obiad w restauracji. Zwiedzimy manufakturę jedwabiu – możliwość obserwacji procesu powstawania jedwabiu. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.
DZIEŃ 12:
Po śniadaniu przejazd do pięknego sanktuarium maryjnym w SHESHAN. Sanktuarium jest usytuowane na szczycie malowniczego wzgórza i pochodzi z 1864 roku. Od ponad 80 lat znajduje się tutaj okazały kościół. W Chinach dotychczas odnotowano co najmniej 4 objawienia maryjne. Sanktuarium Maryjne w Sheshan zajmuje szczególne i wyjątkowe miejsce na mapie religijnej Chin. W pogodny dzień z tego sanktuarium widać panoramę Sznghaju. Powrót do SZANGHAJU – dalszy ciąg zwiedzania miasta. Udamy się na szanghajską wieżę telewizyjną, -Perłę Orientu”, najwyższą budowlę w Chinach, z której roztacza się niezapomniany widok na miasto. Wieczorem popłyniemy rzeką Huang Pu by podziwiać najbardziej znane i charakterystyczne budowle miasta oświetlone o tej porze milionami świateł. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja.
DZIEŃ 13:
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Szangahaju i wylot do Polski. Posiłki w samolotach.
Wycieczka jest przeznaczona dla osób ceniących sobie aktywne poznawanie świata, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur.
Ważne informacje:
1) Bagaże powinny być małe, zalecane są torby na kółkach.
2) Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy licząc od daty zakończenia imprezy. W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy dostarczyć paszport, wniosek wizowy, 2 zdjęcia do ABA TOUR. Po tym terminie nie są możliwe zmiany danych uczestników.
3. Pociągi nocne, wygodne miejsca leżące w przedziałach 4 osobowych, w przedziale termos z gorącą wodą.
Co zabrać ze sobą: kurtkę, sweter, wygodne buty, ciepłe skarpety, kosmetyki, parasol, okulary, krem z filtrem, nakrycie głowy, dres lub inny wygodny strój (przydatny w pociągu).
CENNIK
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od:2010-07-31 do:2010-08-12 13 ograniczona A 7299 PLN
NASZ ADRES
UL. SOBIESKIEGO 8 (na parterze Biblioteki)
41-500 CHORZÓW
tel/fax: 032 249 14 53, 3460306, 3460307
tel.kom 0-500-55-66-00, 0-661-21-98-98
e-mail: geotour@geotour.pl
www.geotour.pl
www.tanieprzeloty.com.pl
www.biletyautobusowe.com.pl
www.geotour.com.pl
www.superwakacje.com.pl
www.norwegian.net.pl
www.wycieczki.net.pl