Titanic Resort Aqua Park
Hotel
Egipt » Region Hurghada » Hurghada
Cena za 1 osobę:
od 2689 do 3325 zł
Długość pobytu:
7 dni
Wybrany transport:
Samolot
Wylot z:
Warszawa
Położenie:
wybudowany w 2005 r. obiekt leży bezpośrednio przy nowym parku wodnym. Do plaży w leżącym nieopodal Clubu Ali BABA ok. 700 m (dowozi bezpłatny mini bus hotelowy). Do centrum Hurghady ok. 15 km.
Wyposażenie:
ośrodek wybudowany na wzór statku dysponuje 331 pokojami na 3 piętrach. Hol powitalny z recepcją, lobby bar, restauracja główna, dyskoteka, kącik internetowy, salon urody, sala konferencyjna (120 osób) i sklepy. Na rozległym terenie zewnętrznym znajdują się dwa baseny, taras słoneczny i bar przy basenie. W Clubie Ali Baba zarówno przy basenach jak i na plaży leżaki, materace, parasole i ręczniki kąpielowe bez opłaty. Główną atrakcję hotelu stanowi park wodny z licznymi zjeżdżalniami i atrakcjami wodnymi (dla gości hotelu korzystanie z parku gratis).
Dzieci:
oddzielny brodzik, mini klub (3-12 lat). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bez opłaty.
Kategoria egipska:
4,5 gwiazdki.
Pokoje dwuosobowe (1-3a):
gustownie urządzone; klimatyzacja, telefon, TV-satelitarna, mini bar, sejf, balkon lub taras. Prysznic, WC, suszarka. Ruletka (1-3S).
Pokoje dwuosobowe (2t):
z super ceną dla dziecka.
Zniżki:
przy 2 os. pełnopłatnych 1 dziecko 2-13 lat otrzymuje stałą cenę (SC); przy 1 os. pełnopłatnej 1-2 dzieci 2-13 lat otrzymuje stała cenę (SC).
Pokoje rodzinne (4-5a):
2 pomieszczenia sypialne (w jednym pomieszczeniu znajduje się podwójne łóżko, a w 2 łóżka) z otwartym przejściem, 1 łazienka; poza tym wyposażone jak pokoje dwuosobowe.
Zniżki:
przy 2 os. pełnopłatnych 2-3 dzieci 2-13 lat otrzymuje stałą cenę (SC); przy 3 os. pełnopłatnych 1-2 dzieci 2-13 lat otrzymuje stała cenę (SC).
Rozrywka:
programy animacyjne w ciągu dnia i wieczorem. Dyskoteka na świeżym powietrzu (zawarte w pakiecie AI od 20.00.-00.00).
Sport i zdrowie:
aerobik, gimnastyka w wodzie, tenis stołowy, siłownia, w hotelu Ali Baba tenis i mini golf. Odpłatnie: bilard, rzutki, łaźnia parowa, sauna, masaże, w hotelu Jasmin Village szkoła windsurfingu i nurkowania. Uwaga! Wstęp wolny do Aquaparku!
All inclusive:
trzy posiłki: śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. Przekąski w barze przy basenie w godz. 12.00 – 17.00 oraz w barze na plaży przy Clubie Ali Baba w godz. 12.00 – 16.00. Kawa, herbata, napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe (wino, piwo, wódka, whisky, gin, rum) w godz. 9.00 – 00.30. Napoje bezalkoholowe w godz. 9.00 – 17.00 w barze na plaży przy Clubie Ali Baba. Mini bar codziennie uzupełniany w wodę. Korzystanie z parku wodnego dla gości hotelowych wliczone w cenę (bary i restauracja w Aqua Parku płatne).
Hurghada Zobacz więcej » Hurghada
W ostatnich latach dawna osada rybacka Hurghada (Al Ghardaqah), 420 km na południe od Suezu należy do miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów. Tutejsze lotnisko oferuje czarterowe połączenia z wieloma krajami europejskimi, samoloty latają też do Kairu i Sharm El-Szejk. Tutejsze hotele zapewniają noclegi w bardzo różnym standardzie. Na południe ciągnie się długie pasmo wiosek turystycznych. Wiele z nich konkuruje ze sobą – istotna jest ilość pokoi i wielkość basenu. Duża część hoteli należy do międzynarodowych korporacji, w ramach których uzyskały po cztery lub pięć gwiazdek. Kąpiel w Morzu Czerwonym to świetny sposób na relaks, gdy w głowie kręci się od nadmiaru starożytnych zabytków. Zamiast obiektów historycznych można się tu cieszyć widokiem egzotycznych ryb, pływających wokół raf koralowych. Woda jest ciepła przez cały rok z wyjątkiem kilku tygodni w grudniu i styczniu. Słońce zawsze świeci, a nawet przy największych upałach pojawia się morska bryza, zmieniająca się niekiedy w silny wiatr. Plaża jest mała, ale baseny hotelowe spore. Turystyczne wioski są pełne młodzieży różnych narodowości, pracującej jako instruktorzy nurkowania, żeglarstwa, surfingu, łucznictwa i innych sportów. Dla wędkarzy organizuje się całonocne połowy na pobliskich wyspach – można skorzystać z usług hotelowych lub wynająć łódź prywatnie na przystani. Współczesne miasto Hurghada nie poraża urodą. Sklepiki oferują tania skórę, wyroby z brązu, papirusy, posążki itp. Tym, którzy przegapili nurkowanie, na podwodne życie regionu pozwala rzucić okiem Akwarium Morza Czerwonego na Corniche Street. Ciekawsze są wyprawy łodziami ze szklanym dnem i łodzią podwodną „Sindbad”, odbywającymi po kilka rejsów dziennie. Bilety można zarezerwować w hotelowej recepcji.
Trochę historii
Hurghada powstała nad Zatoką Sueską z brytyjskiej osady poszukiwaczy ropy naftowej i początkowo pełniła rolę osady rybackiej. Miasto zostało założone na początku XX w. Od wczesnych lat 80. XX w. po pokoju egipsko-izraelskim podpisanym w Camp David. Hurghada zaczęła się rozwijać jako wielki międzynarodowy ośrodek turystyczny dzięki arabskim i zagranicznym inwestorom. Hurghada leży ok. 500 km na południowy wschód od Kairu i rozciąga się wąskim pasmem wzdłuż pustynnego wybrzeża Morza Czerwonego na długości około 40 km Liczy ok. 60 tys. mieszkańców, w tym kilkanaście tys. cudzoziemców. W pobliżu znajdują się jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. W mieście rozwija się głównie turystyka, handel, budownictwo i inne usługi. Znajduje się tu także dworzec autobusowy (dzielnica Dahar) i międzynarodowy port lotniczy, obsługujący ok. 6 mln pasażerów rocznie, posiadający połączenia czarterowe m. in. z polskimi miastami (Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków).
Klimat
Hurghada ma klimat zwrotnikowy suchy – przez cały rok świeci słońce; w najchłodniejszym miesiącu – lutym temperatura powietrza w dzień wynosi +23 °C do +25 °C i więcej (temp. wody w morzu +20°C do +22°C), w najcieplejszym miesiącu – sierpniu – temperatura powietrza wynosi powyżej +35°C (temp. wody powyżej +28°C). Zimą od morza wieje silny zimny wiatr powodujący duże amplitudy temperatury dobowej.
Miasto
Na dzień dzisiejszy w Hurghadzie żyje około 60 tysięcy ludzi. Głównie pracujących w sektorze turystycznym. Znaczna część mieszkańców to obcokrajowcy.
Hurghadę można podzielić na pięć części: najstarszą Dahar, centrum Sakalla, Village Road, część hotelową i Al Ahia. Village Road rozpoczyna się od hotelu Old Vic i ciągnie do hotelu Intercontinental. Część hotelowa od Magawish do Sahl Hasheesh (Oberoi). Al Ahia to przestrzeń między Dahar i El Gouną. Dahar słynie z bazaru, na którym można kupić pamiątki, wyroby ze złota i srebra, przyprawy takie jak szafran czy różne odmiany pieprzu. Co prawda większość ulic w Hurghadzie przepełniona jest sklepami z egipskimi gadżetami, ale na bazar warto się wybrać ze względu na jego typowo egipski charakter.
Sakalla rozciąga sie wzdłuż ulicy Sheraton Road, od restauracji rybnej El Joker do okolic hotelu Roma. To najbardziej popularne miejsce w Hurghadzie.
Wycieczki i atrakcje w Hurghadzie i okolicy
Jeśli chcesz w Egipcie zobaczyć jak najwięcej to lokalizacja Hurghady jest idealna. Biura podróży organizują wycieczki po Egipcie i w okolice Hurghady. Wszystkie te wycieczki mają jednak praktycznie taki sam program. Wycieczki organizowane są m. in. do Kairu, Aleksandrii, Luksoru, Asuanu, Ahu Simbel, Doliny Królów, Karnaku. Organizowane są również rejsy po Nilu. Wycieczkę rezerwujemy u rezydenta w hotelu. Jedynie wycieczki w najbliższej okolicy Hurghady można wykupić w małych lokalnych biurach. Nurkowanie głębinowe jest bardzo popularne. Spod hotelu zabiera nas busik i zawozi do portu. Stąd wypływamy w morze. Stateczek zatrzymuje się na dwóch rafach. Przy każdej kotwiczy około dwóch godzin. Podczas kotwiczenia przy drugiej rafie podawany jest obiad w formie szwedzkiego stołu. Na każdej łodzi jest opiekun i instruktor mówiący po polsku. Dla mniej zaawansowanych nurków proponujemy rejsy na wyspę Giftun. Po przybyciu na rafy otrzymujemy sprzęt do nurkowania powierzchniowego. Snurkujemy na rafach, a następnie przez 1,5 do 2 godzin wylegujemy się na pięknej plaży, na wyspie Giftun (Paradise Island). Obiad otrzymujemy na statku. Jeśli wybierzemy się w rejs na wyspę Utopia mamy trochę bardziej rozbudowany program. Snurkujemy na dwóch rafach, wylegujemy się na plaży a następnie przesiadamy się na statek ze szklanym dnem, z którego podziwiamy piękne rafy koralowe. W tej okolicy istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo spotkania z delfinami. Wyjazd do rezerwatu Skarm El Naga to z kolei gratka dla tych, którzy preferują raczej spokojne plażowanie i podziwianie widoków. Warto wybrać się do jednej z prywatnych miejscowości, El Gouna. Wycieczki wypływają codziennie spod hotelu Arabia lub Hilton Plaza. Po drodze jest możliwość wędkowania. Później przesiadamy się na małe łodzie motorowe i przepływamy laguną do centrum El Gouny. Po zwiedzeniu miasteczka wracamy na łódź i wypływamy na morze, gdzie snurkujemy w towarzystwie delfinów, pojawiających się zawsze przy bezwietrznej pogodzie. El Gouna to miejscowość prywatna należąca do egipskiej rodziny Sawiris. Dla miłośników wędkowania organizowane są każdego dnia wyprawy typowo egipskie. Jest to wędkowanie na żyłkę z przynętą w postaci kawałka kałamarnicy. Ponadto jest posiłek na łodzi i możliwość snurkowania. Dla mniej odważnych i niechcących się moczyć w morskich falach polecamy rejsy największym statkiem ze szklanym dnem Orca. To luksusowy statek z barem, restauracją i klimatyzowanymi pomieszczeniami. Poprzez szklane dno podziwiamy przez ponad godzinę rafę koralową a w drodze powrotnej na pokładzie możemy oglądać pokazy „Belly Dance”. Jeżeli chcemy przeżyć pustynną przygodę polecamy rajdy safari na quadach lub samochodami terenowymi. W obu wariantach udajemy się do osady Beduinów, gdzie przy sprzyjającej pogodzie możemy podziwiać tańce i występy. Na miejscu jemy obiad. Istnieje wiele modyfikacji tych wypraw.
Plaże
W Hurghadzie plaże są prywatne. Można więc zapomnieć o takich spacerach i wyprawach jak na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Odpłatnie będziemy mieli do dyspozycji małą plażę hotelową lub przyhotelową, o czystość których codziennie dbają właściciele. Najładniejsze plaże są przy hotelach: Old Vic, Mariott i Dream Beach.
Pogoda
Okres letni trwający od czerwca do listopada jest bardzo upalny. Temperatury w granicach 30°-40°C. Okres zimowy można porównać do polskiego lata. Dość często wieje chłodny, porywisty wiatr a temperatura w nocy może spaść nawet poniżej 10°C. W ciągu dnia można zażywać kąpieli słonecznych jak i morskich (woda w tym okresie ma temperaturę ponad 20°C. Woda w basenach hotelowych niestety nie utrzymuje tak wysokich temperatur, więc trzeba się upewnić, czy basen w naszym hotelu jest podgrzewany. Zachmurzenie zdarza się kilka dni w roku, deszcze nie padają prawie wcale.
Jedzenie
Tradycyjnym jedzeniem egipskim możemy posilić się w Hurghadzie w restauracjach: Felfela (przy hotelu Safir), El Arabi (niedaleko hotelu Sea Gull, po drugiej stronie ulicy), Masri (niedaleko restauracji rybnej El Joker, po drugiej stronie ulicy, w głębi budynków). Lunch po egipsku to moloheja i mahszi. Mahszi to coś co przypomina nasze tradycyjne gołąbki. Odpowiednio przyrządzony ryż z odrobiną mięsa wołowego jest zawijany w liście winogron, liście kapusty lub nadziewany w wydrążoną wcześniej cukinię, pomidora lub bakłażana, a następnie pieczony. Foul i taameja – nieważne ile pieniędzy Egipcjanin w kieszeni ma, bez tych specjałów jego śniadanie nie ma sensu. Foul jest to specjalnie przyrządzona na tłuszczu fasola, często podawana z sosem pomidorowym. Taameja wyglądem trochę przypomina nasze polskie kotlety mielone, jednak jej głównym składnikiem nie jest mielone mięso, ale drobno mielona fasola z dodatkiem różnorodnych przypraw. Egipcjanie często wypełniają takimi specjałami połówki chleba (chleb egipski jest płaski, okrągły i pusty w środku), tworząc w ten sposób specyficzne kanapki. Na stole w godzinach porannych możecie też często znaleźć jajka sadzone i sałatki (pomidor, cebula, papryka, ogórek). Na obiad często może pojawić się tahina i babaganuk. Tanina to sos sezamowy często doprawiany czosnkiem i sokiem z limonki. Babaganuk to tanina zmieszana z pieczonym, a następnie zmielonym bakłażanem i czosnkiem, często też z natką pietruszki. Obie pasty spożywa się z chlebem. Czosnek, cebula, sól, pieprz, olej lub masło to podstawowe składniki egipskiej kuchni. Egipcjanie jedzą w ciągu dnia śniadanie, lunch i obiad. Zawsze na stole jest egipski chleb, z którego odrywane kawałki wypełniają jedzeniem – to tzw. „kocie uszka”. Sztućce używane są tylko w konieczności, np. w przypadku zup. Muzułmanie nie mogą jeść wieprzowiny, dlatego też nie należy się nastawiać, że w menu znajdziemy golonkę. Egipskie potrawy są naprawdę smaczne. Owoce morza nie pozostają zlekceważone przez Egipcjan. Różnego rodzaju ryby (także te kolorowe, które poznajemy przy okazji nurkowania w Morzu Czerwonym), dostępne są w wielu restauracjach w Hurghadzie. Krewetki, małże, kalamary, homary, kraby smażone i z grilla, kosztują o wiele mniej niż w innych rejonach świata. Restauracje rybne w Hurghadzie: Fish House (naprzeciw hotelu Regina Style), Morgana (tuż przy Syrence w Sakalli), El Mina, El Joker, El Zaky (naprzeciw hotelu Marlin Inn), Star Fish w Sakalli.
Hotele w Hurghadzie
Wybór hotelu to zawsze jedna z ważniejszych czynności przy wyborze miejsca wypoczynku. W Hurghadzie oferta hotelowa jest bardzo bogata. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Powszechną praktyką jest zmiana hotelu po przylocie na miejsce. Hotele zazwyczaj przyjmują więcej rezerwacji niż są w stanie obsłużyć. Dobrze jest więc zadzwonić wcześniej i poprosić o potwierdzenie rezerwacji na nazwisko. Ważne jest, w jakim otoczeniu chcemy wypoczywać. Jeśli nie przeszkadza nam tumult miasta, lubimy mieć w zasięgu ręki restauracje, kluby, dyskoteki, wybierzemy na pewno hotele w centrum miasta, jak na przykład: Sakalla, Dahar, Village Road. Jeżeli nastawiamy się na typowe „plażowanie”, najlepiej jest zatrzymać się w hotelach leżących na drodze na Safagę: od hotelu Magawish po Coral Beach. Usytuowane są dość daleko od centrum i posiadają bardzo ładne, rozległe plaże. Największe z nich znajdują się przy hotelach: Magawish, Hilton Long Beach i Coral Beach. Trochę dalej położone są urokliwe hotele z dużymi, spokojnymi plażami: El Gouna i Makadi Bay. Jeżeli wybieramy się na wakacje z dziećmi, koniecznie powinniśmy zatrzymać się w hotelu cztero lub pięciogwiazdkowym. Poza hotelami praktycznie nie znajdziemy atrakcji dla najmłodszych turystów. Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy w hotelu prowadzone są animacje dla dzieci. Jeżeli chcemy mieć pokój z ładnym widokiem, to przy zakwaterowaniu do paszportu powinniśmy włożyć kilka dolarów do paszportu. Jeśli zaś chcemy, aby wymieniono ręczniki – należy zostawić je na podłodze. Gdy przed wyjściem zostawimy na łóżku kilka funtów dla personelu hotelowego, po powrocie pokój nasz będzie lśnił czystością. Korzystając z baru, mini baru czy restauracji nie musimy płacić od razu. Wszystkie rachunki możemy uregulować przy wyjeździe. By uniknąć niemiłych niespodzianek, każdy rachunek należy podpisywać i notować sobie dzienne wydatki. Miłego wypoczynku.
//
BIURO PODRÓŻY GEOTOUR
ul.Sobieskiego 8
41-500 Chorzów
tel 0-32-346-03-06, 0-32-249-14-53, 0-32-3460307
tel/fax 0-32-249-14-53
tel kom 0-500-55-66-00 (czynny do 22.00)
geotour@geotour.pl
www.geotour.pl
www.geotour.com.pl
www.geotour.turystyka.net
www.biletyautobusowe.com.pl
www.norwegian.net.pl
www.superwakacje.com.pl
www.tanieprzeloty.com.pl
www.mbank.slask.pl
www.hotelguide.pl
ZAPRASZAMY !!!
Kontakt: geotour@geotour.pl