Niedzica – Zakopane – Zdziar – Stary Smokowiec
– Spływ Przełomem Dunajca
– Dolina Kościeliska
– Gubałówka i Krupówki
– Jaskinia Bielska
– Morskie Oko
– Spacer Ścieżką w Koronach Drzew
Program
1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przejazd do Niedzicy, gdzie zobaczymy XIV wieczny zamek, skrywający liczne tajemnice i legendy, majestatycznie królując nad okolicznymi wioskami i jeziorem Czorsztyńskim. Krótki spacer po koronie sztucznej zapory na Dunajcu. Pozwoli nam zobaczyć ogrom pracy, jaka została włożona, aby stworzyć zabezpieczenie dla całej Polski przed jednym z największych żywiołów, jakim jest woda. Dla chętnych spływ malowniczym Przełomem Dunajca. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu w okolice Zakopanego, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Zakopanego – najsłynniejszego turystycznego miasta w Polsce, usytuowanego u podnóża Tatr. Spacer po Dolinie Kościeliskiej – drugiej co do wielkości dolinie w Tatrach Polskich, którą wyróżniają charakterystyczne formy skał wapiennych o ciekawie brzmiących nazwach Zbójnickie Okno czy Zbójnickie Turnie. W Zakopanem zwiedzimy m.in. Muzeum Tatrzańskie oraz stary cmentarz na Pękowym Brzyzku, gdzie spoczywają zasłużeni dla miasta, kultury polskiej i Tatr. Następnie spacer i czas wolny na słynnych Krupówkach – jednym z najsłynniejszych deptaków w Polsce. Wjedziemy kolejką na Gubałówkę, gdzie na górnej polanie będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta i Tatr, a następnie przejdziemy w kierunku Butorowego Wierchu, z którego zjedziemy wyciągiem krzesełkowym. Powrót do hotelu na nocleg
3 dzień:
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Słowację, którą rozpoczniemy spacerem Ścieżką w Koronach Drzew. Ta położona w pobliżu Zdziaru, niedawno oddana do użytku atrakcja turystyczna pozwala na podziwianie panoramy Tatr z wysokości 24 m. Następnie zwiedzimy przepiękną Jaskinię Bielską – jedyną jaskinię udostępnioną dla turystów w Tatrach Wysokich. Zachwyca ona zwiedzających różnorodnością i oryginalnością nacieków. Spacerując podziemną trasą będziemy podziwiać liczne stalaktyty, stalagmity i stalagnaty, wapienne draperie i wodospady oraz podziemne jeziorka. W jaskini panuje niska temperatura – ok. 5-6 °C, zatem należy pamiętać o założeniu ciepłego ubrania. Po wyjściu z jaskini udamy się do Starego Smokowca, zimowej stolicy Słowacji, położonej u stóp Tatr Wysokich. Wjazd kolejką na Hrebieniok (1285 m n.p.m.), atrakcyjny cel turystyczny i doskonały punkt wypadowy do Wodospadów Zimnej Wody, których malownicze, osadzone w przepięknej okolicy kaskady urzekają swoją urodą. Spacer po dolinie i zjazd kolejką do Smokowca. Dla chętnych kolacja w restauracji. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka nad Morskie Oko – najpiękniejsze górskie jezioro w Polsce, otoczone z jednej strony przez najwyższy polski szczyt – Rysy, z drugiej strony Mięguszowieckie Szczyty i Strzelisty Mnich. W drodze powrotnej na Jaszczurówce, zwiedzimy drewnianą kaplicę Najświętszego Serca Jezusa, w stylu zakopiańskim. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.
Program fakultatywny
– kolacja na Słowacji ok. 20 EUR,
– spływ Dunajcem ok. 52 zł,
– przejazd wozami do Morskiego Oka – ok. 50 zł/os. (w jedną stronę), ok. 80 zł/os. (w dwie strony),
Świadczenia
Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu lub pensjonacie o standardzie **/*** w okolicy Zakopanego. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania, możliwość wykupienia 2 obiadokolacji w Polsce w cenie 60 zł za osobę. Za dopłatą kolacja na Słowacji.
Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic i Krakowa. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice – Zakopane (ok. 180 km) – ok. 3 godz.
Cena nie obejmuje:
– kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 125 zł
– programu fakultatywnego.
Tel: 32 346 03 06
E-mail: geotour@geotour.pl, geotour@post.pl,
www.geotour.pl
www.superwakacje.com.pl