POŁOŻENIE
HOTELE*** – skromne, położone zwykle poza centrami miast – (7 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya – 2), Finike – 1, Kas/Patara – 1, Fetiye – 2, Pamukkale – 1).
POKOJE: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami.
DO DYSPOZYCJI GOŚCI
HOTELE*** – skromne, położone zwykle poza centrami miast – (7 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya – 2), Finike – 1, Kas/Patara – 1, Fetiye – 2, Pamukkale – 1).
POKOJE: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami.
DO DYSPOZYCJI GOŚCI
restauracja i bar.
WYŻYWIENIE
WYŻYWIENIE
śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
KATEGORIA LOKALNA
KATEGORIA LOKALNA
***
ZAKWATEROWANIE
Hotele *** – skromne, położone zwykle poza centrami miast – (7 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya – 2), Finike – 1, Kas – 1, Fetiye – 2, Pamukkale – 1).
Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami.
DO DYSPOZYCJI GOŚCI
restauracja i bar
WYŻYWIENIE
śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo
KATEGORIA LOKALNA:
ZAKWATEROWANIE
Hotele *** – skromne, położone zwykle poza centrami miast – (7 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya – 2), Finike – 1, Kas – 1, Fetiye – 2, Pamukkale – 1).
Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami.
DO DYSPOZYCJI GOŚCI
restauracja i bar
WYŻYWIENIE
śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo
KATEGORIA LOKALNA:
***
PROGRAM
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbowna poszczególnych lotniskachna 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów. (Trasa ok. 20 km).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd w kierunku Kemer. Dla chętnych możliwość wjechania na górę Tahtali (2365 m n.p.m.) jedną z najdłuższych kolejek linowych na świecie. Będzie to okazją do podziwiania wspaniałych widoków rozpościerających się na całą okolicę (płatne dodatkowo ok. 36 EUR). Przejazd do Phaselis, starożytnego miasta na Wybrzeżu Licyjskim założonego przez Rodyjczyków ok. 700 r. p.n.e. Ze względu na strategiczne położenie w pobliżu dwóch naturalnych portów, miasto stało się jednym z najważniejszych portów zachodniej Licji i centrum handlu odbywającego się między Grecją, Egiptem i Fenicją. Zobaczymy ruiny sklepów, magazynów oraz łaźni, agory i teatru. Następnie udamy się w kierunku Olimpos, którego początki osnute są mgłą tajemnicy. W II w. p.n.e. był to ważny ośrodek Licji. Czczono tu boga ognia Hefajstosa, co wiązało się z kultem wiecznego ognia, który nadal wydobywa się z ziemi nieopodal miasta. Zobaczymy miejsce nazywane Chimera, skąd wydobywają się samoistne płomienie. Według mitologii Chimera została zabita przez herosa Bellerofonta z rozkazu króla Licji – Jobatesa. Bellerofont unosząc się na skrzydlatym Pegazie, wlał roztopiony ołów prosto w gardziel bestii.
Uwaga! Wspinaczka na wzgórze zajmuje ok. 30 min i dla niektórych z Państwa może być męcząca.
Obiadokolacja i nocleg w ok. Finike. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Myry (obecnie Demre) miasta, które istniało co najmniej od V w. p.n.e. i było jednym z najważniejszych miast Licji. W czasach rzymskich Myra miała status metropolii i była stolicą prowincji. Pozostałości starożytnej Myry znajdują się ok. 1,5 km od zabudowań współczesnego miasta Demre. Na akropolu przetrwał mur obronny i tron skalny z okresu licyjskiego, zaś u podnóża akropolu – amfiteatr rzymski, uważany za największy w Licji. W mieście i w okolicy zwracają uwagę groby wykute w skałach z fasadami naśladującymi architekturę świątynną. W Demre znajduje się kościół pod wezwaniem św. Mikołaja (XIX w.), gdzie odkryto mury kościoła z IV w. z kryptą grobową, a w niej uszkodzony sarkofag, w którym pierwotnie spoczywały szczątki świętego. Uważa się, że legenda o św. Mikołaju ma swój początek właśnie tutaj, gdzie w IV w. tutejszy biskup rozdawał anonimowo dary biednym. Udamy się również na 1,5-godzinny rejs statkiem na wyspę Kekova (płatny dodatkowo ok. 20 EUR). Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Kas lub Patary. (Trasa ok. 290 km).
Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie najważniejszych miast starożytnej Licji. Zwiedzimy Patarę, miasto, w którym urodził się św. Mikołaj. Zobaczymy łuk triumfalny, nekropolię z licznymi grobowcami licyjskimi, termy, bazylikę i teatr. Będziemy mieli okazję odwiedzić dawną stolicę i największy ośrodek Licji – Ksantos (Xanthos). Zwiedzimy także Letoon – miasto, które swą nazwę zawdzięcza świątyni Latony (Leto). Według legendy Latona poczęła z Zeusem dwoje dzieci: Apollona i Artemidę. Zazdrosna żona Zeusa – Hera, zażądała skazania Latony na wieczną tułaczkę. Według miejscowych podań, jakiś czas spędziła ona z dziećmi na terenie Licji. Udamy się też do Tlos, jednego z najstarszych i najważniejszych miast starożytnej Licji. Najwcześniejsze ślady osadnictwa w Tlos datuje się na ok. 2000 r. p.n.e. Mitologiczna przeszłość miasta związana jest z herosem Bellerofonem i jego latającym rumakiem Pegazem. Zobaczymy akropol, teatr, termy, bazylikę, stadion oraz nekropolię – większość zabytków pochodzi z II w. n.e., okresu największej świetności Tlos. Następnie udamy się do malowniczego wąwozu Saklikent, drugiego co do wielkości w Europie (ok. 18 km długości, do 300 m wysokości), na dnie którego płynie wartki strumień. Spacer w lodowatej wodzie ścieżką turystyczną (ok. 3 km długości, czas wolny ok. 1-1,5 godz.) będzie wspaniałą okazją nie tylko do ochłodzenia się po całym dniu zwiedzania, ale także do podziwiania wspaniałych widoków i niespotykanych formacji skalnych, którymi otoczony jest wąwóz. Uwaga! Na wycieczkę do wąwozu należy zabrać buty do chodzenia w wodzie i strój do przebrania się. Dla odprężenia proponujemy wizytę w prawdziwej łaźni tureckiej, gdzie po zabiegach w pianie i masażu zrelaksujemy się po ciężkim dniu (płatne dodatkowo ok. 27 EUR) Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Fethiye. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 5
Dzień wolny na plażowanie. Dla chętnych wycieczka do delty rzeki Dalyan (płatny dodatkowo ok. 40 EUR), gdzie można skorzystać z kąpieli błotnych i zobaczyć rzadki gatunek żółwi Caretta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Oludeniz – szansa na krótkie plażowanie w jednym z najurokliwszych zakątków regionu. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 EUR) zapierający dech w piersiach lot na paralotni – możliwość podziwiania błękitnej laguny z lotu ptaka. Następnie przejazd do Kayakoy – miasta 2 tys. kamiennych domów usytuowanych malowniczo na niewysokim wzgórzu. Udamy się również do centrum Fethiye (dawnego Telmessos), aby zobaczyć okolice portu, gdzie widoczne są ślady starożytnej przeszłości miasta: ruiny teatru oraz wykute w skale grobowce (m.in. grobowiec Amyntasa z IV w. p.n.e.). Tego dnia będziemy mieli okazję zrobienia korzystnych zakupów jubilerskich i tureckich słodkości. Po południu przejazd w kierunku Pamukkale. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w ok. Pamukkale. Po obiadokolacji dla chętnych pokaz wirujących derwiszy (płatny dodatkowo ok. 15 EUR). (Trasa ok. 350 km).
Dzień 7
Po śniadaniu udamy się na spacer po ruinach Hierapolis – antycznego uzdrowiska. Będziemy mieli okazję zrelaksować się na białych trawertynach Pamukkale, ze względu na kolor zwanych Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Możliwość zrobienia korzystnych zakupów odzieży skórzanej. Następnie udamy się w kierunku Afrodyzji (Aphrodisias). Jest to jedno z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych. Nazwa miasta pochodzi od imienia greckiej bogini miłości Afrodyty, która miała tu swą świątynię. Zwiedzimy ruiny dawnego miasta: świątynię, stadion, pałac biskupi, łaźnię Hadriana. Obiadokolacja i nocleg w ok. Antalyi. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
– dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku – przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski.
– dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wizy
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowegonajpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.
Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby – płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.
Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.
Uwaga! Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 31.08.2017 r. i mogą ulec zmianie.
Wizy – informacje dla sprzedawców
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. – Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). – W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. – Uzyskana wiza wydawane jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.
Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby – płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.
Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Uwaga! Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 15.08.2017 r. i mogą ulec zmianie.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej – śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 123 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet ), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2017r. i mogą ulec zmianie.
Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Wycieczki lokalne
Góra Tahtali – cena ok. 36 EUR
Rejs na wyspę Kekova – cena ok. 20 EUR
Dalyan – cena ok. 40 EUR
Pokaz wirujących derwiszy – cena ok. 15 EUR
Hamam- cena ok. 27 EUR
Paragliding- cena ok. 120 EUR
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbowna poszczególnych lotniskachna 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów. (Trasa ok. 20 km).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd w kierunku Kemer. Dla chętnych możliwość wjechania na górę Tahtali (2365 m n.p.m.) jedną z najdłuższych kolejek linowych na świecie. Będzie to okazją do podziwiania wspaniałych widoków rozpościerających się na całą okolicę (płatne dodatkowo ok. 36 EUR). Przejazd do Phaselis, starożytnego miasta na Wybrzeżu Licyjskim założonego przez Rodyjczyków ok. 700 r. p.n.e. Ze względu na strategiczne położenie w pobliżu dwóch naturalnych portów, miasto stało się jednym z najważniejszych portów zachodniej Licji i centrum handlu odbywającego się między Grecją, Egiptem i Fenicją. Zobaczymy ruiny sklepów, magazynów oraz łaźni, agory i teatru. Następnie udamy się w kierunku Olimpos, którego początki osnute są mgłą tajemnicy. W II w. p.n.e. był to ważny ośrodek Licji. Czczono tu boga ognia Hefajstosa, co wiązało się z kultem wiecznego ognia, który nadal wydobywa się z ziemi nieopodal miasta. Zobaczymy miejsce nazywane Chimera, skąd wydobywają się samoistne płomienie. Według mitologii Chimera została zabita przez herosa Bellerofonta z rozkazu króla Licji – Jobatesa. Bellerofont unosząc się na skrzydlatym Pegazie, wlał roztopiony ołów prosto w gardziel bestii.
Uwaga! Wspinaczka na wzgórze zajmuje ok. 30 min i dla niektórych z Państwa może być męcząca.
Obiadokolacja i nocleg w ok. Finike. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Myry (obecnie Demre) miasta, które istniało co najmniej od V w. p.n.e. i było jednym z najważniejszych miast Licji. W czasach rzymskich Myra miała status metropolii i była stolicą prowincji. Pozostałości starożytnej Myry znajdują się ok. 1,5 km od zabudowań współczesnego miasta Demre. Na akropolu przetrwał mur obronny i tron skalny z okresu licyjskiego, zaś u podnóża akropolu – amfiteatr rzymski, uważany za największy w Licji. W mieście i w okolicy zwracają uwagę groby wykute w skałach z fasadami naśladującymi architekturę świątynną. W Demre znajduje się kościół pod wezwaniem św. Mikołaja (XIX w.), gdzie odkryto mury kościoła z IV w. z kryptą grobową, a w niej uszkodzony sarkofag, w którym pierwotnie spoczywały szczątki świętego. Uważa się, że legenda o św. Mikołaju ma swój początek właśnie tutaj, gdzie w IV w. tutejszy biskup rozdawał anonimowo dary biednym. Udamy się również na 1,5-godzinny rejs statkiem na wyspę Kekova (płatny dodatkowo ok. 20 EUR). Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Kas lub Patary. (Trasa ok. 290 km).
Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie najważniejszych miast starożytnej Licji. Zwiedzimy Patarę, miasto, w którym urodził się św. Mikołaj. Zobaczymy łuk triumfalny, nekropolię z licznymi grobowcami licyjskimi, termy, bazylikę i teatr. Będziemy mieli okazję odwiedzić dawną stolicę i największy ośrodek Licji – Ksantos (Xanthos). Zwiedzimy także Letoon – miasto, które swą nazwę zawdzięcza świątyni Latony (Leto). Według legendy Latona poczęła z Zeusem dwoje dzieci: Apollona i Artemidę. Zazdrosna żona Zeusa – Hera, zażądała skazania Latony na wieczną tułaczkę. Według miejscowych podań, jakiś czas spędziła ona z dziećmi na terenie Licji. Udamy się też do Tlos, jednego z najstarszych i najważniejszych miast starożytnej Licji. Najwcześniejsze ślady osadnictwa w Tlos datuje się na ok. 2000 r. p.n.e. Mitologiczna przeszłość miasta związana jest z herosem Bellerofonem i jego latającym rumakiem Pegazem. Zobaczymy akropol, teatr, termy, bazylikę, stadion oraz nekropolię – większość zabytków pochodzi z II w. n.e., okresu największej świetności Tlos. Następnie udamy się do malowniczego wąwozu Saklikent, drugiego co do wielkości w Europie (ok. 18 km długości, do 300 m wysokości), na dnie którego płynie wartki strumień. Spacer w lodowatej wodzie ścieżką turystyczną (ok. 3 km długości, czas wolny ok. 1-1,5 godz.) będzie wspaniałą okazją nie tylko do ochłodzenia się po całym dniu zwiedzania, ale także do podziwiania wspaniałych widoków i niespotykanych formacji skalnych, którymi otoczony jest wąwóz. Uwaga! Na wycieczkę do wąwozu należy zabrać buty do chodzenia w wodzie i strój do przebrania się. Dla odprężenia proponujemy wizytę w prawdziwej łaźni tureckiej, gdzie po zabiegach w pianie i masażu zrelaksujemy się po ciężkim dniu (płatne dodatkowo ok. 27 EUR) Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Fethiye. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 5
Dzień wolny na plażowanie. Dla chętnych wycieczka do delty rzeki Dalyan (płatny dodatkowo ok. 40 EUR), gdzie można skorzystać z kąpieli błotnych i zobaczyć rzadki gatunek żółwi Caretta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Oludeniz – szansa na krótkie plażowanie w jednym z najurokliwszych zakątków regionu. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 EUR) zapierający dech w piersiach lot na paralotni – możliwość podziwiania błękitnej laguny z lotu ptaka. Następnie przejazd do Kayakoy – miasta 2 tys. kamiennych domów usytuowanych malowniczo na niewysokim wzgórzu. Udamy się również do centrum Fethiye (dawnego Telmessos), aby zobaczyć okolice portu, gdzie widoczne są ślady starożytnej przeszłości miasta: ruiny teatru oraz wykute w skale grobowce (m.in. grobowiec Amyntasa z IV w. p.n.e.). Tego dnia będziemy mieli okazję zrobienia korzystnych zakupów jubilerskich i tureckich słodkości. Po południu przejazd w kierunku Pamukkale. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w ok. Pamukkale. Po obiadokolacji dla chętnych pokaz wirujących derwiszy (płatny dodatkowo ok. 15 EUR). (Trasa ok. 350 km).
Dzień 7
Po śniadaniu udamy się na spacer po ruinach Hierapolis – antycznego uzdrowiska. Będziemy mieli okazję zrelaksować się na białych trawertynach Pamukkale, ze względu na kolor zwanych Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Możliwość zrobienia korzystnych zakupów odzieży skórzanej. Następnie udamy się w kierunku Afrodyzji (Aphrodisias). Jest to jedno z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych. Nazwa miasta pochodzi od imienia greckiej bogini miłości Afrodyty, która miała tu swą świątynię. Zwiedzimy ruiny dawnego miasta: świątynię, stadion, pałac biskupi, łaźnię Hadriana. Obiadokolacja i nocleg w ok. Antalyi. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
– dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku – przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski.
– dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wizy
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowegonajpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.
Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby – płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.
Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.
Uwaga! Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 31.08.2017 r. i mogą ulec zmianie.
Wizy – informacje dla sprzedawców
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. – Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). – W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. – Uzyskana wiza wydawane jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.
Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby – płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.
Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Uwaga! Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 15.08.2017 r. i mogą ulec zmianie.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej – śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 123 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet ), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2017r. i mogą ulec zmianie.
Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Wycieczki lokalne
Góra Tahtali – cena ok. 36 EUR
Rejs na wyspę Kekova – cena ok. 20 EUR
Dalyan – cena ok. 40 EUR
Pokaz wirujących derwiszy – cena ok. 15 EUR
Hamam- cena ok. 27 EUR
Paragliding- cena ok. 120 EUR
WIĘCEJ INFORMACJI:
Biuro Podróży Geotour
tel. 500556600 lub 322491453
e-mail: geotour@geotour.pl
http://www.superwakacje.com.pl/
Biuro Podróży Geotour
tel. 500556600 lub 322491453
e-mail: geotour@geotour.pl
http://www.superwakacje.com.pl/