WYCIECZKA OSLO – FIORDY – cena 1195 PLN
Terminy – CZERWIEC-18 – 22(sprzedane)
LIPIEC -15 – 19
SIERPIEŃ -19 – 23
WRZESIEŃ -16 – 20
PROMOCJA CENOWA – PODCZAS REZERWACJI PROSZĘ POWOŁAĆ SIĘ NA SERWIS WAKACJE I PODRÓŻE
Świadczenia w ramach ceny:
* transport:
autokar na całej trasie wycieczki (od Świnoujścia)
* 2 międzynarodowe przeprawy promowe zakwaterowanie:
1 nocleg w motelu (pokoje 2-,3-osobowe z wc i prysznicem oraz z dostępem do kuchni)
* 1 nocleg w hotelu*** w Oslo (pokoje 2-,3-osobowe z wc i pryszsnicem oraz TV) wyżywienie: śniadania po każdym noclegu w hotelu
* opieka pilota ze znajmością i wiedzą o zwiedzanych miejscach na całej trasie wycieczki
* ubezpieczenie: NNW i KL
Opłaty dodatkowe:
* Muzeum Łodzi Wikingów oraz rejs po Oslofjord – 8 Euro
* rejs po Sognefjord – 26 Euro
(020/MFO/2n)
Program wycieczki (020/MFO/2n)
Dzień 1
godz.13:00 Spotkanie z pilotem, przy biurze ul. Żeromskiego 1, transfer do granicy, przekroczenie granicy, przejazd do niemieckiego portu Sassnitz, przeprawa do Trelleborga w Szwecji.
Dzień 2
godz. 22:00 Nocny przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji przez Göteborg do Norwegii. Po drodze na granicy szwedzko-norweskiej zobaczymy Iddefjord. Przerwa na toaletę i śniadanie. Przejazd dolinami Numedal i Uvdal oraz płaskowyż Hardangervidda do Geilo i dalej do Laerdal. Zakwaterowanie w motelu położonym w przepięknej okolicy nad samym brzegiem Sognefjordu, nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu 3-godzinny rejs statkiem wzdłuż Sognefjord, najdłuższego i najgłębszego fjordu na świecie. Przeprawa przez wąski Neroyfjord z wąskimi wodospadami i klifami górskimi do miejscowości Gudvangen. Przejazd doliną Aurlandsdalen i płaskowyż Hardangervidda do i dalej do Oslo.Zakatrowanie w hotelu, wieczorny spacer brzegiem Oslofjordu, nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Norwegii: zobaczym m.in.: uroczystą odprawę Gwardii Królewskiej, twierdzę Akerhusratusz miejski, w którym wręczana jest pokojowa nogroda Nobla. Zwiedzimy m.in.: Muzeum Łodzi Wikingów na półwyspie Bygdoy, park Vigelanda. Rejs po Oslofjordzie, spacer głównym deptakiem stolicy i brzegiem Oslofjordu. Przejazd na przedmieście Oslo do górującej nad miastem skoczni narciarskiej”Holmenkollen”. W godzinach popołudniowych wyjazd z Oslo. Przejazd na granicy norwesko-szwedzkiej przez Iddefjord. Nocny przejazd do Trelleborga.
Dzień 5
godz.08:00 Przeprawa promowa do Sassntz. Przejazd do Świnoujścia ok. godz. 15:00.
Program jest ramowy i może ulec zmianie.
Oslofjorden to ziemia o bogatej historii.
Pierwsze osady powstały tu w epokach kamienia i brązu. Stąd pochodzą trzy najlepiej zachowane łodzie wikingów. Na terenach położonych bliżej Oslo jest dzisiaj miejska zabudowa. Dalej na południe rozciąga się sielski krajobraz. Na lądzie znajdują się wioski ze starymi, drewnianymi domami, a po wodach fiordu pełnych cichych wysepek pływa wiele łodzi.
Fiord ma 100 km długości, a na obszarze od cieśniny Skagerrak po port w Oslo głęboko wrzyna się w ląd. W rejonie Drøbak występuje przewężenie, bliżej stolicy kraju szerokość fiordu znowu rośnie. Obszary przybrzeżne są usiane wyspami i wysepkami, przesmykami i zatoczkami. W tej wspaniałej okolicy z wieloma letnimi kurortami i przystaniami można spacerować, zażywać kąpieli i wędkować. Warto również wynająć łódź.
Lata w tym regionie są zwykle ciepłe. W Stavern zanotowano rekordową liczbę dwustu kolejnych dni słonecznych. Zimy rzadko bywają srogie.
We wschodniej części Oslofjorden leżą okręgi Akershus i Åstfold, a na zachodzie – Buskerud i Vestfold. W całym regionie mieszka dzisiaj ponad milion ludzi. Oslofjorden to niezwykłe miejsce, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością. Szczególny klimat okolicy tworzą niewielkie miasta i barwne wioski z drewnianymi chatami, które należą do najstarszych w Norwegii. Wiele z nich może się poszczycić bogatą tradycją kupiecką oraz żeglarską. Turyści mogą tutaj zwiedzić średniowieczne zamki, niezwykłe kurhany wikingów, a także liczne bardzo ciekawe i różnorodne muzea oraz galerie sztuki.
Stolica sprawia, ze cały region tętni życiem. Mieszkańcy mogą korzystać z najnowszych osiągnięć cywilizacji. Wielu z nich ma domy poza metropolią, a do pracy dojeżdża do Oslo. Oslofjorden ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę, porządne drogi i najdłuższy w Europie podmorski tunel dla samochodów, biegnący z Frogn na wschodnim brzegu do Hurum na zachodzie (w sumie 7,2 km).
Wokół całego wybrzeża Oslofjorden, od najbardziej wrzynających się w ląd odnóg po szkiery przy latarni morskiej Færder, rozrzucone są malownicze wsie i miasteczka. Warto zwrócić uwagę na masywne twierdze, które kiedyś strzegły portów. Ciekawym miejscem jest również Park Narodowy Borre. Na jego terenie odkryto miejsca pochówku średniowiecznych królów. Po Oslofjorden najlepiej podróżować jachtem lub motorówką. Można też wybrać się na przejażdżkę statkiem wycieczkowym albo popłynąć promem kursującym między brzegami fiordu. Jeśli jedzie się samochodem, warto skręcić na chwilę w boczną drogę prowadzącą nad wodę do rybackiej osady, plaży lub molo.