ZABYTKOWY DOM NAD JEZIOREM
Zapraszamy Państwa do wypoczynku w naszym zabytkowym domu w spokojnym zakątku nad pięknym Jeziorem Iławskim, w małej miejscowości Dół. Jest on pięknym, nietuzinkowym zabytkiem z 1874 roku. Został wybudowany jako szkoła jednoklasowa wraz z mieszkaniem dla nauczyciela. Budowę nadzorował nauczyciel August Behring, który był ojcem Emila von Behringa – pierwszego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny (1901r. )
Dom został wyremontowany z zachowaniem dawnego stylu. Wyposażenie stanowi duża ilość starych, zabytkowych, odrestaurowanych mebli, co tworzy niepowtarzalny klimat. Dzięki temu nasi Goście mają możliwość poczucia przeniesienia się w czasie. Pomoże w tym także brak telewizora. Żeby nie stracić jednak kontaktu ze światem, jest dostęp do internetu wi-fi.
Dom usytuowany jest na niewielkim wzniesieniu z niezapomnianym widokiem na zachody słońca i panoramę jeziora. Uroku dodaje również wyspa znajdująca się na środku jeziora.
Dom 10 – osobowy z 3 sypialniami.
Na parterze znajduje się:
– Sypialnia 3 osobowa ( 2 + 1 )
– Kuchnia – kuchenka gazowa, lodówka, czajnik, ekspres do kawy, sprzęt kuchenny
– Łazienka z prysznicem, WC, bojler na ciepłą wodę (ręczniki we własnym zakresie)
– Salon
-Duża sala/jadalnia (50m2)
Na piętrze znajduje się:
– Sypialnia 3 osobowa ( 2 + 1 )
– Sypialnia 4 osobowa (4 x 1) Z pokoju rozciąga się widok na gniazdo bociana, w którym można podglądać życie rodzinne tych ptaków.
W budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów.
Zwierzęta nie są dozwolone.
Możliwość rezerwacji od 17 maja 2021r.
Cena dotyczy wynajmu obiektu dla max 10 osób za dobę.
Na terenie ogrodzonej 20 -to arowej działki do dyspozycje Gości jest:
parking, altana, ławki, krzesła, grill, leżaki, miejsce na ognisko z ławeczkami do siedzenia, pomost.
Sprzęt pływający: łódka wiosłowa, 2 kajaki oraz kapoki.
Działka z bezpośrednim dostępem do Jeziora Iławskiego(150 ha), które łączy się z Jeziorakiem,Drwęcą oraz rzeką Iławką, co daje dostęp do szlaku kajakowego rzeki Iławki i Drwęcy.
Jest to szlak dla początkujących kajakarzy oraz na spływy rodzinne. Rzeka płynie łagodnie, niekiedy leniwie. Nurt przyspiesza jedynie na odcinku leśnym. Rzeka Iławka przepływa przez Pojezierze Iławskie, wypływa z najdłuższego jeziora w Polsce – Jezioraka i uchodzi do rzeki Drwęcy.
Las w odległości około 1.5 km.
Warunki rezerwacji
Warunkiem rezerwacji jest wpłata na konto zaliczki w wysokości 40% w ciągu max 5 dni od wstępnej rezerwacji, reszta kwoty uiszczana w dniu przyjazdu. Doba hotelowa rozpoczyna się o 14-15.00 kończy o 10- 11.00 Więcej informacji pod numerem telefonu 661757498
Atrakcje okolicy:
– Iława (6 km) –Turystyczne miasto położone nad najdłuższym jeziorem w Polsce – Jeziorakiem, z największą wyspą śródlądowa w europie – Wielka Żuławą. Najstarszym zabytkiem miasta jest XIV – wieczny kościół zbudowany w stylu gotyckim z renesansową wieża z 1550 roku. Warto wspomnieć też o znajdującym się w centrum miasta neobarokowym ratuszu. Do innych zabytków zaliczyć można kilka secesyjnych i eklektycznych kamieniczek. W całym mieście odnaleźć można dziesiątki budynków neogotyckich, m.in. dworzec kolejowy, wieże ciśnień oraz gimnazjum.
Wśród atrakcji turystycznych miasto oferuje m. in. :liczne restauracje,bary, koncerty,festiwal jazzowy Złota Tarka, wynajem sprzętu wodnego, rejs statkiem po Jezioraku.
-Szymbark (17 km) – Znajdują się tu ruiny czternastowiecznego zamku kapituły pomezańskiej. Wybudowany został on na miejscu starego Pruskiego grodu. Pod koniec II Wojny światowej był pod zarządem SS. Spalony w 1946r, od tego czasu pozostaje w ruinie.
-Ogrodzeniec(Neudeck) (26.5 km) – Do 1934 r. wieś była własnością feldmarszałka i prezydenta Rzeszy –Hindenburga, W 1945 r. pałac Hindenburga został splądrowany i podpalony. Dziś znajdują się tu tylko ruiny pałacu Hindenburga oraz dom w którym kiedyś była szkoła i mieszkała służba prezydenta.
-Kurzętnik (27 km) – Jest to duża wieś gminna, w latach 1330-1883 miasto. Na wysokim wzgórzu, które było znanym miejscem pruskiego kultu, zwanym “Świętym Gajem” biskupi chełmińscy wybudowali zamek, który strzegł przeprawy przez Drwęcę. Zamek niszczony dwukrotnie – najpierw przez Krzyżaków, a następnie przez Szwedów – został rozebrany do fundamentów. Warto tu wejść ze względu na panoramiczny widok na dolinę Drwęcy. We wsi ocalał zabytkowy kościół parafialny z XIV w. o wystroju barokowym oraz kamieniczki z XIX w.
W 2021 roku zostanie w Kurzętniku oddana do użytku druga najwyższa w Polsce wieża widokowa. Można będzie obserwować z niej malowniczą dolinę Drwęcy czy zamkowe wzgórze.
-Kamieniec (35 km) – Pałac w Kamieńcu, który w latach swojej świetności zwany był Wersalem
Królestwa Pruskiego. Zasłynął przede wszystkim z tego, iż jego mieszkańcem był cesarz Napoleon, który przebywał tam w czasie kampanii rosyjskiej od kwietnia do czerwca 1807r. Wiadomo na pewno, że w pałacu tym gościli także Fryderyk Wielki czy August II Mocny. Niestety Pałac w Kamieńcu został zniszczony po II wojnie światowej i dziś można podziwiać jedynie ruiny tego dzieła architektury.
– Grunwald (45km) – Miejsce bitwy z 15 lipca 1410 roku. Raz w roku, w rocznicę odbywa się tu rekonstrukcja historyczna przebiegu tej bitwy.
– Malbork (80 km) – Znajdujący się tu zamek był najpotężniejszą twierdzą średniowiecznej Europy. Malowniczo usytuowany nad Nogatem kompleks trzech zamków, przez 150 lat był stolicą państwa krzyżackiego. Początki zamku sięgają drugiej połowy XIII wieku. Jest największym gotyckim zespołem zamkowym na świecie, o powierzchni około 21 hektarów, arcydziełem architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza.