Zapraszamy do Chin! Wylot 11 stycznia ? 3699 zł/os. – ostatnie miejsca! Dlaczego warto? W Chinach odbywa się wówczas 34. Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodu i Śniegu w Harbin pod hasłem „Harbin Glory, Icn Snow in Northern China”. Polecamy GORĄCO, choć będzie zimno, ale przepięknie!
Pekin – Badaling (Wielki Mur) – Pekin – Harbin (Festiwal Lodu i Śniegu) – Pekin
Dzień 1
Wylot z Warszawy.
Dzień 2
Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie zwiedzania. Zobaczymy Świątynię Nieba – kompleks sakralnych budowli taoistycznych w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu, w Chinach. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Uważana jest za świątynię taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Wieczorem powitalna kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
Dzień 3
Pekin – Wielki Mur (Badaling). Po śniadaniu zobaczymy grobowce stanowiące miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Przejazd od Wielkiej Czerwonej Bramy aż do grobowców 7-kilometrową rytualna drogą, zwaną w chińskiej tradycji drogą duchów (shendao). Jej kilkusetmetrowy odcinek za Pawilonem Steli ozdobiony jest po bokach ustawionymi w 12 par posągami zwierząt, zarówno realnych (słonie, wielbłądy, konie), jak i mitycznych (qilin, xiezhi). Za nimi znajduje się 12 posągów mandarynów. Koniec drogi duchów wieńczy wykuta w marmurze ozdobna Brama Smoka i Feniksa i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Później w Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do Pekinu. Wieczorem obiadokolacja ze słynną „kaczką po pekińsku”.
Dzień 4
Pekin – Harbin. Po śniadaniu zobaczymy tzw. Zakazane Miasto, będące od XV wieku siedzibą kolejnych władców „Państwa Środka”. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Jingshan – spacer w parku ze słynnym „Wzgórzem Węglowym”. Następnie zobaczymy Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (dzielnica tzw. hutongów) i wizyta w fabryce jedwabiu – możliwość zakupów. Przejazd nocnym pociągiem do Harbinu (ok. 13h).
Dzień 5
Harbin. Ranny przyjazd do Harbin, śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta nazywanego „Moskwą Wschodu” rozpoczniemy od odrestaurowanej cerkwi św. Zofii z 1917 r., w której mieści się Centrum Sztuki Architektonicznej Harbinu, dokumentujące dzieje miasta. Następnie spacer główną ulicą – Zhongyang Dajie w zabytkowej dzielnicy Daoli, gdzie znajduje się większość znaczących zabytków miasta. Przejście do parku Stalina pod pomnik „Flood Control Monument” upamiętniający ofiary powodzi podczas wylewów rzeki Songhua. Po kolacji udamy się na zapoczątkowany w 1999 roku „Festiwal Lodu i Śniegu”, będący największą, stale rozwijającą się wystawą sztuki lodowej na świecie. Wydarzenie porusza co roku nową tematykę, zapewniającą gościom unikalne doznania. Możliwość podziwiania lodowych rzeźb – pałaców, miniaturowych zabytków, labiryntów, baśniowych istot oraz postaci historycznych, wieczorem pięknie oświetlonych latarniami. Powrót do hotelu.
Dzień 6
Harbin. Po śniadaniu udamy się na wyspę Sun Island, leżącą po drugiej stronie rzeki, gdzie w dalszym ciągu będziemy podziwiać bajeczną, lodową galę ze szczególnym zwróceniem uwagi na ogromne, zapierające dech w piersiach rzeźby ze śniegu. Odwiedzimy także słynny Park tygrysów syberyjskich – jedną z największych placówek zajmujących się ochroną i rozmnażaniem tego zagrożonego gatunku. Na koniec świątynia Konfucjusza oraz Wieża Smoka (Dragon Tower) – największa stalowa konstrukcja w północno-wschodnich Chinach (336 m). Na szczycie mieści się restauracja, z której można podziwiać spektakularne widoki na miasto, a dla odważnych istnieje możliwość wyjścia na taras zewnętrzny. Kolacja oraz powrót do hotelu.
Dzień. 7. Harbin – Pekin. Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Prowincji Heilongjiang. W dalszej części programu zaistnieje możliwość wzięcia udziału w różnorodnych sportach zimowych, takich jak lodowa wspinaczka, jazda na łyżwach, lodowe łucznictwo oraz golf, a ponadto w bitwie na śnieżki czy pokazie zimowego pływania. Na koniec spacer tętniącą życiem ulicą Guogeli Dajie, wzdłuż której ciągną się ekskluzywne sklepy, kompleksy handlowe oraz rosyjskie budynki. Kolacja w restauracji oraz powrót nocnym pociągiem do Pekinu. Dzień. 8. Pekin. Ranny przyjazd do Pekinu, krótki odpoczynek w hotelu oraz śniadanie, po którym udamy się na wizytę do ZOO, gdzie będziemy podziwiać Pandy Wielkie. Następnie wizyta w zakładzie rzemieślniczym wytwarzającym biżuterię z pereł – możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej „Ogrodami Naturalnej Harmonii” urzeka rozmachem i przepychem, a od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na koniec Świątynia Lamy – jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów. Wieczorem obiadokolacja, a dla chętnych fakultet – Kungfu show. Dzień. 9. Pekin – Warszawa. Śniadanie. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i wylot do Polski.
Cena zawiera
przelot na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa z przesiadkami lub bezpośrednio, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w tym powitalna kolacja), lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i pociągami, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis polskiego pilota,
Cena nie zawiera
dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana, obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 260 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, kosztów wizy chińskiej Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej,
Sprawdź teraz dostępność wolnych miejsc, tel.33-8530733 ,mob.881454500 lub 535100544.
http://www.familysky.pl/